Automatyczne systemy nawadniające

Tereny zielone, trawniki, ogrody, parki, to nie tylko wygoda, ale i oszczędność wody i czasu. Urządzenia sterujące dopasowują ilość wody do aktualnej potrzeb roślinności. Dzięki możliwości ustawiania wielu programów, podlewanie odbywa się wówczas, kiedy w ogrodzie nikt nie przebywa. Estetyczne ukrycie zraszaczy pod powierzchnią ziemi pozwala na korzystanie w pełni z ogrodu np. wypoczynek, koszenie trawnika, jedynie na czas podlewania zraszacze wysuwają się z gruntu.

Zasilaniem systemu nawadniającego może być zbiornik wody deszczowej, który w okresach opadów magazynuje wodę i przechowuje w celu późniejszego użycia np. do podlewania trawnika. Współpraca systemu zraszania z systemem do gromadzenia wody pozwala na podlewanie ogródka w okresach suszy, kiedy administracja wprowadza ograniczenia w użytkowaniu wody wodociągowej. Dodatkową zaletą są oszczędność wynikająca z niższych rachunków za wodę.

Zalety automatycznego systemu do podlewania ogrodu:

  • automatyczne systemy do podlewania trawy i innych roślin pracują w nocy, kiedy parowanie jest najmniejsze, dzięki temu oszczędzamy nawet do 50% wody zużytej podczas tradycyjnego podlewania,
  • automatyczny system do podlewania roślin pracując w nocy nie naraża roślin na poparzenie słoneczne,
  • dobrze zaprojektowany i wykonany system automatycznego podlewania trawników, podlewa całą powierzchnie ogrodu i nie ma konieczności podlewania ręcznego zakamarków, narożników i innych trudno dostępnych miejsc,
  • system pracujący automatycznie dozuje zawsze tą samą, odpowiednią dawkę wody,
  • system wyłącza się podczas deszczu,
  • brak elementów przeszkadzających w pielęgnacji ogrodu (rozłożone węże, zraszacze wbijane w glebę),
  • oszczędność czasu właściciela ogrodu,
  • system działa podczas urlopu właściciela ogrodu.

Firma Czysty Zysk proponuje swoim klientom rozwiązania technologiczne najwyższej jakości, dlatego budowane przez nas systemy automatycznego nawadniania ogrodów opieramy na zaufanych liderach w tej dziedzinie Rain Bird, Toro i Hunter.