SZAMBA

/SZAMBA
SZAMBA2019-07-25T17:43:33+00:00

Firma Czysty Zysk specjalizuje się w sprzedaży i montażu szamb betonowych, plastikowych oraz szamb ekologicznych na terenie dolnego śląska i okolic.

Zbiornik bezodpływowy to rozwiązanie zwane potoczenie „szambem”. Jest to urządzenie bardzo proste, lecz uciążliwe w użytkowaniu. Polega na umieszczeniu w gruncie w pobliżu nieruchomości (w odległości ok. 10 m) szczelnego zbiornika, którego objętość jest odpowiednio dobrana do inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zbiorników z tworzywa sztucznego i żelbetowych. Inwestycja w szambo jest uzasadniona jedynie przy bardzo złych warunkach gruntowych glina nieprzepuszczalna, bardzo wysoki poziom wód gruntowych. Dla pozostałych przypadków zalecamy montaż przydomowej oczyszczalni ścieków ze względu na znaczni niższe koszty użytkowania. Koszty eksploatacji szamba dla 4 osobowej rodziny w ciągu roku to ok. 3000,00 zł a oczyszczalni tylko 150,00 zł.

W naszej ofercie posiadamy szamba żelbetowe jedno i dwukomorowe od 4m3 do 12m3. Szamba są wykonane z betonu B 20 zabezpieczone izolbetem. Posiadają atest PZH.  Inwestycja w szambo jest uzasadniona jedynie przy bardzo złych warunkach gruntowych glina nieprzepuszczalna, bardzo wysoki poziom wód gruntowych. Dla pozostałych przypadków zalecamy montaż przydomowej oczyszczalni ścieków ze względu na znaczni niższe koszty użytkowania. Koszty eksploatacji szamba dla 4 osobowej rodziny w ciągu roku to ok. 3000,00 zł a oczyszczalni tylko 150,00 zł.

Posiadamy w swojej ofercie szamba jednokomorowe od 4 m3 do 10 m3.

– szamba jednokomorowe dwuczęściowe o objętości od 8 m3 do 20 m3

– szamba jednokomorowe dwuczęściowe o objętości od 7 m3 do 12 m3 

– szamba dwukomorowe dwuczęściowe o objętości od 8 m3  do 20 m3

Zbiorniki bezodpływowe (szamba szczelne) firmy Wobet-Hydret z polietylenu ( HDPE ) przeznaczone są do gromadzenia ścieków. Przystosowano je do przykrycia warstwą gruntu do 1,0 m. Standardowa wysokość nadbudowy włazu rewizyjnego zbiornika wynosi około 0,3 m, ale można ją zwiększyć poprzez stosowanie i łączenie nadbudów. Dodatkowe nadbudowy do szamb HDPE dostępne są w wysokościach od 0,3m do 1,5m. Istnieje możliwość fabrycznego połączenia nadbudów włazu rewizyjnego do żądanej wysokości. Poniższa tabela zawiera podstawowe wymiary szamb dostępnych w naszej ofercie.

Koszty eksploatacji szamba w porównaniu z innymi rozwiązaniami kanalizacji indywidualnej wypadają niekorzystnie, ponieważ jednorazowy wywóz nieczystości wozem asenizacyjnym kosztuje, w zależności od regionu od 100 do 200 zł. Zakładając opróżnianie szamba w cyklach dwutygodniowych, koszt wywozu kształtuje się w cenie od 2600 zł do 5200 zł na rok.

Wielkość zbiornika zależy od liczby mieszkańców nieruchomości. Czteroosobowa rodzina powinna posiadać zbiornik o objętości ok. 8,4 m3 Wynika to z przeliczenia emitowanych ścieków przez okres 14 dni. Jedna osoba zużywa ok. 150 litrów wody na dzień – wytwarza 150 litrów ścieków na dzień. 4 os. ∙ 0,15m3 ∙ 14 dni = 8,4 m3

Obliczanie pojemności szamba dla wymagań danej inwestycji to:
Ilość mieszkańców x 0,15 m3 x 14 dni = pojemność szamba

Wyślij zapytanie ofertowe.

Do sporządzenia kompleksowej oferty na przydomową oczyszczalnie ścieków niezbędny jest projekt.
Prosimy o dołączenie dokumentacji do zapytania.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Prace ziemne

Usługi wykonujemy profesjonalnym sprzętem.

Przyłącza wodno-kanalizacyjne • Odwodnienia działek • Niwelacja terenu • Nawierzchnie utwardzone

Środowisko

Kompleksowe rozwiązania zagospodarowania wody dezczowej

Zbiorniki na deszczówkę • Wykorzystanie wody deszczowej • Systemy rozsączania

Automatyczne nawadnianie

Projekty nawadniania ogrodu • Wykonanie instalacji nawadniającej • Serwis