604 108 143
MENU 604 108 143

Woda deszczowa

Systemy gromadzenia wody deszczowej
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą systemów gromadzenia i rozsączania wody deszczowej

Systemy do gromadzenia wody deszczowej służą do magazynowania, a następnie wykorzystania wody do podlewania trawnika w okresie wiosna – jesień. Oprócz tego, wodę można też używać do innych celów takich jak: mycie samochodu, prace porządkowe dookoła domu itp. Systemy rozbudowane pozwalają na wykorzystanie wody deszczowej w domu do spłukiwania w toalecie, prania, porządków. Woda deszczowa nadaję się świetnie do prania ponieważ jest ona miększa niż woda sieci miejskiej. Nie wytrąca się kamień, który uszkadza pralki, dlatego piorąc w wodzie deszczowej, nie trzeba używać preparatów do poprawy jej parametrów.

Systemy domowo-ogrodowe

Służą do magazynowania, a następnie wykorzystania wody deszczowej zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz do celów bytowo-gospodarczych takich jak: spłukiwanie WC, pranie, sprzątanie oraz podlewanie trawnika.

Systemy mogą być wykorzystywane przez cały rok. Składają się z kompletnego zbiornika z pokrywą, filtrem, poborem wody i przelewem oraz umieszczonej w pomieszczeniu technicznym budynku centrali sterującej wyposażonej w pompę oraz niezbędne akcesoria umożliwiające pobór wody ze zbiornika i wprowadzenie jej do niezależnej instalacji wodociągowej (WC, pralka, sprzątanie i podlewania). W przypadku okresowego braku wody deszczowej w zbiorniku, instalacja jest automatycznie dopełniania wodą wodociągową.

Należy pamiętać, iż w przypadku systemów HOUSE Complex konieczne jest zaprojektowanie i wykonanie osobnej instalacji wodociągowej wykorzystującej deszczówkę, a więc decyzję o zainstalowaniu systemu domowo-ogrodowego należy podejmować już na etapie projektowania obiektu mieszkalnego.

Nasza firma proponuje swoim klientom zintegrowanie systemu do gromadzenia wody deszczowej z systemem automatycznego nawadniania.

Podziemne zbiorniki na deszczówkę

Służą do magazynowania, a następnie wykorzystania wody do podlewania trawnika w okresie wiosna – jesień. Oprócz tego, wodę można też używać do innych celów takich jak: mycie samochodu, prace porządkowe dookoła domu itp.

Woda spływająca z dachu systemem rynnowym poprzez rurę spustową doprowadzana jest rurami ułożonymi pod ziemią do zbiornika podziemnego. Następnie na filtrze zainstalowanym w rurze wznoszącej zbiornika (system GARDEN Complex I) lub filtrze podziemnym zainstalowanym przed zbiornikiem (system GARDEN Complex II) odbywa się jej mechaniczne oczyszczenie z zabrudzeń, a czysta woda spływa do zbiornika. Nadmiar wody, który może okresowo dopływać do zbiornika, odpływa poprzez automatyczny przelew poza zbiornik. Do podlewania trawnika wykorzystuje się standardowe węże ogrodowe oraz naziemne zraszacze dostępne w punktach ogrodniczych.

Systemy ogrodowe obejmują: kompletny zbiornik wyposażony w filtr i przelew, zatapialną pompę wielostopniową jednofazową zamocowaną w zbiorniku, zakończoną poborem z sitkiem i pływakiem oraz niezależną od zbiornika skrzynkę ogrodową.

Nasza firma proponuje swoim klientom zintegrowanie systemu do gromadzenia wody deszczowej z systemem automatycznego nawadniania.

AQUA KING system ogrodowy

umożliwia korzystanie z oczyszczonej i zebranej w zbiorniku podziemnym wodzie do celów podlewania roślin, mycia powierzchni zewnętrznych i samochodów: Monolityczna konstrukcja do zastosowania przy ruchu pieszym, 10 lat gwarancji, wysoka jakość produktów, kompletne systemy zagospodarowania wody deszczowej

Systemy ogrodowe BlueLine II

umożliwiają korzystanie z oczyszczonej i zebranej w zbiorniku podziemnym wodzie do celów podlewania roślin, mycia powierzchni zewnętrznych i samochodów. Kompletny system składa się ze zbiornika z filtrem, pompą oraz pokrywa, a także z akcesoriów niezbędnych do podlewania.

Systemy ogrodowe F Line

umożliwiają korzystanie z oczyszczonej i zebranej w zbiorniku podziemnym wodzie do celów podlewania roślin, mycia powierzchni zewnętrznych i samochodów. Rocznie jest to ponad 200 tys. litrów na czteroosobowe gospodarstwo domowe. Korzystając z deszczówki, zmniejszysz zużycie wody o niemal 50% wody wodociągowe.

Rozsączanie wody deszczowej

Gdy w pobliżu lokalizacji zbiornika podziemnego nie została poprowadzona kanalizacja deszczowa lub ogólnospławna, a także brak jest zbiornika otwartego lub kanału, należy rozważyć zainstalowanie za zbiornikiem systemu rozsączającego. System rozsączający służy do rozsączania nadmiaru wody deszczowej spływającej z dachu do zbiornika. Zdarza się bowiem, iż pojawiające się długotrwałe lub nawalne deszcze doprowadzają do zbiornika większą ilość wody, niż wynosi jego pojemność retencyjna. W takim wypadku nadmiar wody musi zostać odprowadzony poza zbiornik.

AquaBlok®

służy do rozsączania nadmiaru wody deszczowej spływającej z dachu. Może być wykorzystywany i instalowany alternatywnie jako część kompletnego systemu zagospodarowania wody deszczowej lub tylko jako system rozsączający.

Studnia chłonna Igloo 900L – System Profi

Wiele układów rozsączających obciążonych jest ryzykiem zatorów mogących powodować wysokie szkody wyrządzone przez wodę. Problem wielu systemów polega na tym, że brak w nich możliwości dostępu lub inspekcji w celu kontroli, inspekcji i czyszczenia. System studni chłonnych Profi wprowadza tutaj nowe standardy.

Studnia chłonna Igloo 900L

Studnia chłonna Igloo 900l – standard Rewatec Rozwiązanie specjalne stosowane w przypadku przepełnienia zbiornika w systemach gromadzenia deszczówki. Studnia chłonna Igloo przejmuje nadmiar wody odpływający ze zbiornika

Skrzynka chłonna – Rewatec

Skrzynki chłonne REWATEC stanowią mądrą alternatywę dla tradycyjnych, żwirowych studni chłonnych.

Powody dla których warto zbierać i wykorzystywać deszczówkę:

  • oszczędzasz pieniądze zużywając mniej wody wodociągowej
  • stajesz się mniej zależny od dostawców wody i nie narażasz się na wzrosty cen
  • miękka deszczówka zawiera mniej kamienia i jest szczególnie korzystna dla roślin
  • aktywnie przyczyniasz się do ochrony środowiska i oszczędzasz cenne zapasy wody wodociągowej
  • unikasz kosztów odprowadzania niewykorzystanej deszczówki do sieci kanalizacyjnej
  • dzięki gromadzeniu deszczówki na miejscu, do ponownego wykorzystania, mniej obciążony jest system kanalizacyjny
  • deszczówka nie jest odprowadzana bezpośrednio do kanalizacji, co pomaga zmniejszyć miejscowe podtopienia.
Prace ziemne
Usługi wykonujemy profesjonalnym sprzętem.
Przyłącza wodno-kanalizacyjne • Odwodnienia działek • Niwelacja terenu • Nawierzchnie utwardzone
Środowisko
Kompleksowe rozwiązania zagospodarowania.
Zbiorniki na deszczówkę • Wykorzystanie wody deszczowej • Systemy rozsączania
Automatyczne nawadnianie
Kompleksowe rozwiązania zagospodarowania .
Projekty nawadniania ogrodu • Wykonanie instalacji nawadniającej • Serwis

Wyślij zapytanie ofertowe

Do sporządzenia kompleksowej oferty na staw kąpielowy niezbędny jest: Oczywiście wszystkie wyżej wymienione dokumenty jesteśmy w stanie załatwić za inwestora.
FORMULARZ KONTAKTOWY
Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.